Керівникам агропромислових фірм,
Сільгосппідприємств, Фермерам
Мікрохвильове устаткування для передпосівної обробки насіння
Потенційні можливості мікрохвильової технології підвищення ефективності отримання продукції з новими вищими споживчими якостями заслужили на визнання активних та прогресивних фахівців-аграріїв.
В Україні в результаті піонерських розробок, конструкторсько-технологічних удосконалень, а також понад двадцятирічних досвідів і випробувань розроблена, виготовлена та підготовлена до практичного використання «Мікрохвильова установка передпосівної обробки насіння», яка довела свою високу економічну ефективність, перспективність та універсальність. різних насіння агрокультур.
Сутність запропонованої технології полягає в тому, що при ¦мікрохвильовій стимуляції ядра клітини насіння – відбувається суттєве підвищення його внутрішньої енергії і потенціала, ¦що в свою чергу приводить до ¦збільшення в протягом і 3-х разів) та сили кореневої системи (у тому числі перед зимівлею озимих), підвищення морозо- та посухостійкості, скорочення на 10 – 12 днів строків дозрівання врожаю.
Також надзвичайно важливий як економічно, так і екологічно присутній паралельно передпосівної стимуляції ефект знезараження насіння від хвороб та шкідників без застосування отрутохімікатів.
Технологія мікрохвильової обробки насіння розроблялася в Одесі, а дослідне впровадження вироблялось у різних областях України: Одеса, Івано-Франківськ, Вінниця, Запоріжжя, Миколаїв та ін. Практично скрізь було отримано більш ніж позитивні результати. Результати досліджень та досвід застосування були узагальнені Мінагропромом України у Методичних рекомендаціях “Технологія мікрохвильової обробки насіння сільськогосподарських культур”.
Як приклад успішного застосування запропонованої технології наводимо результати, отримані в АПФ «Алекс» Запорізької області, офіційно представлені та опубліковані у збірці «Мікрохвильові технології в народному господарстві», вип. 7-8 керівником Фірми В. В. Панкєєвим.
Слід зазначити, що зазначена фірма є насінницькою, тобто. з підвищеними вимогами до якості продукції, що виробляється. Посівні площі – 6 тис. га.Загальна прибавка до врожаю за рахунок підвищення врожайності насіннєвого зерна озимої пшениці сортів «Союз» та «Вікторія» та ін. понад 1,5 млн. гривень за рахунок відмови від отрутохімікатів. Для орієнтиру в середньому за один рік за мікрохвильовою технологією оброблялося близько 1400 тонн насіння пшениці озимих та ярих сортів.Для достовірного кількісного визначення % підвищення врожайності господарство використовувало кілька ділянок по 10 гектарів, які засівалися необробленим насінням.
Таким чином, використання установки МВ-стимуляції посівного матеріалу значно підвищує польову схожість насіння, прискорює вегетацію рослин, підвищує їх стійкість до посухи, морозів, «запалів», шкідників і патогенів, а головне – підвищує врожайність практично всіх сільськогосподарських культур, що може мати значення для загального економічного результату роботи господарства, особливо за умов ризикованого землеробства (насамперед – посухи). Також слід зазначити окремо, що отримані при мікрохвильовій обробці нові властивості насіння зберігаються кілька місяців, що дозволяє готувати насіннєвий матеріал заздалегідь.
У пропонованій установці повністю усунуті недоліки, які перешкоджали широкому впровадженню перспективної високоефективної інноваційної технології.
Науковий парк рекомендує зацікавленим у МВ-обробці насіння агрокультур використовувати Мікрохвильову установку та технологію роботи на ній на доступних, гнучких та взаємовигідних умовах.
Науковий парк є партнером Виробника в частині пошуку ринку, організації впровадження, навчання персоналу, гарантійного, технічного, сервісного та операторського обслуговування та супроводу.
Стадія: дрібносерійне виробництво
Технічні характеристики установки:
Електроживлення, У 220
Потужність споживана, кВт 3,0 – 6,0;
Потужність МВ-випромінювання, кВт 1,2;
Продуктивність, тн/година 0,4 – 2,0;
Вага, кг 220
Габарити см: 70 х 90 х 206;
Завантаження – зверху.
Таким чином, використання установки МВ-стимуляції посівного матеріалу значно підвищує польову схожість насіння, прискорює вегетацію рослин, підвищує їх стійкість до посухи, морозів, запалів, шкідників і патогенів, а головне – підвищує врожайність практично всіх сільськогосподарських культур, що може мати вирішальне значення для загального економічного результату роботи господарства, особливо за умов ризикованого землеробства (насамперед – посухи). Також слід зазначити окремо, що отримані при мікрохвильовій обробці нові властивості насіння зберігаються кілька місяців, що дозволяє готувати насіннєвий матеріал заздалегідь.